воскресенье, 17 июня 2012 г.

РОЗВИТОК МЕРЕЖІ ОПТОВИХ РИНКІВ

 Як повідомила прес-служба Мінагрополітики  "Розбудова оптових ринків сільськогосподарської продукції є стратегічно важливим заходом держави щодо постачання продовольства від виробника безпосередньо до споживача. Тому, незважаючи на критичні висловлювання у пресі стосовно розбудови ОРСП, держава буде продовжувати цю та інші програми підтримки українського виробника".
Головне стратегічне завдання оптових ринків – утворити новий канал руху продукції від первинного виробника до кінцевого споживача, який, унормовуючи, впливає на ціни паралельно функціонуючих каналів та стоїть на заваді надмірним прибуткам посередників. Тому це обов’язковий елемент аграрної політики більшості розвинених країн і складова урядової роботи по вдосконаленню ринкової інфраструктури.
Втім, у багатьох країнах такі урядові дії підпадають під критику «жовтої» преси, яка фінансується посередницькими структурами, що контролює базари та поставки груп товарів в роздрібну мережу. Уникнути подібної безпідставної критики можливо лише за глибокого розуміння мети та механізмів проекту ОРСП.
Однією з важливих функцій ОРСП є боротьба з монополізацією ринку, яку до цього виконували виїзні ярмарки. Окрім того, дрібний опт повинен мати як свого покупця, так і свого продавця, що також за розміром відповідає цьому ритму збуту своїх об’ємів.
Якщо у великої мережі є стабільна потреба в щоденній поставці продукції, її менеджер у закупках буде шукати прямої взаємодії із великим виробником. Для цього останньому не потрібно частину продукції утримувати на дрібнооптовому ринку. Але рівень цін, який складається на оптових ринках, повинен бути важливим індикатором для обох із них. В цьому і є його важлива функція.
Тому Мінагрополітики буде продовжувати розвивати мережу оптових ринків незалежно від проблем їх становлення та критики «жовтої» преси. Окрім того, держава активізувала свої зусилля щодо стимулювання розвитку дрібних та середніх агровиробників. Останні ініціативи щодо кооперації на селі також тісно із цим пов’язані. Паралельно стимулюється, підтримується посередництво в роздрібній та ресторанній справах в містах, знижуються регуляторні бар’єри для тих із них, хто працює у відповідності до вимог суспільства та міських і районних громад. Такий підхід сприяє розбудові ринкової свободи, різноманітності вибору для громадян, яка характерна для розвинених ринкових країн.
                                                                                                              Прес-служба Мінагрополітики

суббота, 16 июня 2012 г.

МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК: «ЗА УМОВИ НОРМАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА СТИМУЛЮВАННЯ СТВОРЕННЯ СІЛЬГОСПКООПЕРАТИВІВ ВИГОДИ ОТРИМАЄ І ДЕРЖАВА, І УЧАСНИКИ КООПЕРАТИВУ»


Мінагрополітики разом з Асоціацією сільських та селищних голів та Союзом сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів розробляє зміни до чинного законодавства, що дасть можливість поліпшити умови діяльності сільськогосподарських кооперативів, у тому числі оподаткування. Про це повідомив Міністр агарної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.
«Наразі ми працюємо над тим, щоб вирішити питання оподаткування обслуговуючих, у тому числі заготівельних, кооперативів. Цедасть можливість виробникові впливати на ринкову ситуацію та працювати без посередників, що призведе до зменшення споживчих цін у межах продуктового ланцюжка, підвищення безпечності та якості сільськогосподарської продукції», - зауважив Микола Присяжнюк.
Міністр звернув увагу також на те, що відповідно до чинного законодавства деякі сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи зареєстровані та діють як  неприбуткові, а деякі – як прибуткові. Крім того, члени обслуговуючих кооперативів - фізичні особи отримують після сплати усіх податків суму прибутку значно меншу, ніж члени цих само кооперативів - юридичні особи.
«За умови нормальної організації та стимулювання створення сільгоспкооперативів вигоди отримає і держава, і учасники кооперативу. Це і підвищення доданої вартості продукції за рахунок покращення первинної обробки та зберігання, і додатковий прибуток членів кооперативу від збереження некомерційних відносин в кооперативі, особливо при вертикальній організації кооперативу», - підкреслив Микола Присяжнюк.
Микола Присяжнюк зауважив, що розвиток кооперативних формувань дасть змогу не лише суттєво вплинути на конкурентоспроможність дрібних й середніх сільгоспвиробників на шляху від виробництва до реалізації, а й сприятиме розбудові соціальної сфери села, стане підвалиною підвищення рівня добробуту і зайнятості сільського населення та розвитку сільських територій.
Сьогодні проект Закону „Про внесення змін до Закону України „Про сільськогосподарську кооперацію” та до деяких інших законодавчих актів України”, що спрямований на вирішення означених проблем проходить узгодження із заінтересованими органами центральної виконавчої влади та поряд з цим сьогодні в рамках ініціативи Міністра «Рідне село» проходить всеукраїнське громадське обговорення розвитку сільськогосподарського кооперативного руху.